۱ فروردین ۱۴۰۲

توضیحات مدیرعامل جم صنعت‌کاران درباره حاشیه سازی برخی از کارگران

توضیحات مدیرعامل جم صنعت‌کاران درباره حاشیه سازی برخی از کارگران
مدیرعامل شرکت جم صنعت‌کاران در ارتباط با تجمع ۷ کارگر این واحد در تهران گفت: این کارگران پس از خاتمه قرارداد به دلیل نداشتن مجوز ویژه مناطق آزاد، تمدید قرارداد نشده‌اند.
«محسن آتش زمزم»، مدیرعامل شرکت جم صنعت‌کاران در ارتباط با تجمع ۷ کارگر بیکار شده این شرکت در تهران به ایلنا گفت: این کارگران هیچ رابطه قراردادی با پتروشیمی جم نداشته‌اند، بلکه از نیروهای جم صنعت‌کاران بوده‌اند که این شرکت پیمانکاری، تامین کننده نیروی انسانی پتروشیمی جم است.

وی ادامه داد: قرارداد این ۷ نفر تا آخر خرداد ماه بوده و پس از خاتمه زمان قرارداد، اختیار با کارفرماست که اقدام به تمدید قرارداد کند یا به همکاری خاتمه دهد که بنا بر شرایطی پس از خاتمه قرارداد، تمدید انجام نشده است.

آتش زمزم در توضیح دلایل عدم تمدید و شرایطی که منجر به فسخ همکاری این ۷ نفر شده، گفت: کارگران شاغل در پارس جنوبی بایستی معرفی نامه ویژه از اداره کار منطقه ویژه داشته باشند که این ۷ نفر فاقد این مجوز بودند و در پایان سال گذشته، فرصتی سه ماهه به آن‌ها ارائه شدکه مجوز را تهیه کنند ولی تا اتمام زمان مقرر، موفق به تهیه این مجوز نشدند.

وی در پایان افزود: در مقررات مناطق ویژه ، امکان فسخ قرارداد قبل از اتمام موعد هم برای کارفرما وجود دارد که در این حالت کارفرما باید خسارت بپردازد ولی ما از این حق قانونی در مورد این ۷ نفر استفاده نکرده‌ایم و این کارگران فقط به علت نداشتن شرایط لازم، تمدید قرارداد نشده‌اند.

۱۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۷:۴۵
تعداد بازدید : ۲,۲۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید