۱ فروردین ۱۴۰۲

مدیرعامل بانک صنعت و معدن خبر داد:

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: تأمین مالی ٦ طرح بزرگ پتروشیمی که آخرین مراحل خود را طی می کنند بزودی نهایی خواهد شد
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: تأمین مالی ٦ طرح بزرگ پتروشیمی که آخرین مراحل خود را طی می کنند بزودی نهایی خواهد شد.
به گزارش شانا، علی اشرف افخمی امروز (دوشنبه ـ پنجم بهمن ماه) در نشستی خبری با اشاره به تجربه بسیار خوب بانک صنعت و معدن در طرحهای مختلف پتروشیمی ایران اظهار کرد: هم اکنون مذاکره برای حضور در چند طرح جدید که شامل طرحهای تولید متانول، آمونیاک و پروپیلن است در حال نهایی شدن است.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: در دوران پساتحریم برنامه های مختلفی برای حضور در بخشهای مختلف صنعت ایران داریم و پتروشیمی با توجه به جایگاه ممتاز خود نقشی با اهمیت در سرمایه گذاریهای آتی این بانک دارد.
افخمی ادامه داد: پس از اعلام برجام، ١٤ ال سی به ارزش یکصد میلیون یورو از سوی بانک صنعت و معدن گشایش یافت و بیشترین همکاری ما با بانکهای آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی و هلندی است.
وی با بیان این که ما در دو سال گذشته بیش از ١٠ میلیارد دلار گشایش اعتبار انجام داده ایم، گفت: از این رقم ٦ میلیارد دلار از طریق خط اعتباری چین بوده است که از آن جمله می توان به تأمین مالی پتروشیمی مسجدسلیمان که ٦٠٠ میلیون دلار بود اشاره کرد.
به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، افخمی یادآور شد: ٤ میلیارد دلار دیگر نیز از منابع صندوق توسعه ملی بوده است که پتروشیمی ها نیز در این تأمین اعتبار سهیم بوده اند.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن تصریح کرد: این بانک حتی یک دلار به بانکهای خارجی بدهی ندارد و از این رو در دوران پساتحریم می توانیم به توسعه صنعتی کشور بیش از پیش کمک کنیم.
۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ۱۷:۴۴
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۶۷۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید