۱۶ بهمن ۱۴۰۱
موفقیتی دیگر برای جم صنعت کاران

شرکت جم صنعت کاران موفق به اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری از وزارت کار شد

شرکت جم صنعت کاران موفق به اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری از وزارت کار شد
موفقیتی دیگر برای جم صنعت کاران

به گزارش روابط عمومی شرکت جم صنعت کاران، این شرکت به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در عرصه ارائه خدمات   ، موفق به اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری از وزارت کار شد.
در بخشی از متن این گواهینامه که به امضای مشاور وزیر کار و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیده، آمده است : صلاحیت ایمنی پیمانکاری شرکت «مهندسی جم صنعت کاران تهران» مطابق با موضوع «ایمنی پیمانکاران»،  در کمیته تشخیص  صلاحیت ایمنی استان مورد تایید قرار گرفت. این گواهینامه برای مدت 2 سال اعتبار دارد.
  «اهداف گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری» شامل:  -تعریف الزامات ایمنی( که باید توسط پیمانکار در محیط های کار رعایت گردد) - تدوین یک استراتژی برای مدیریت پیشگیرانه ایمنی پیمانکاری - توجه به مقررات و دستورالعمل های ایمنی در فعالیت های پیمانکاری - شناسایی عوامل ساز و حذف و مدیریت آن ها   -  ایمن سازی محیط کار و کاهش حوادث ناشی از کار ، است.
از جمله نکته قابل توجه و الزامی در اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری، داشتن مجوز کار ( صلاحیت اداره کار ) یا گرید ( رتبه یا صلاحیت پیمانکاری) برای تشکیل پرونده گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران الزامی است.

لازم به یادآوری است، گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران گواهی نامه ای که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیمانکاران واجد شرایط صادر می شود. این گواهی نامه پس از طی مراحلی از جمله آموزش کارفرمایی، آموزش کارگری، اخذ گواهی نامه مربوطه، تایید صلاحیت کارشناس حفاظت فنی و در نهایت با تایی ایمنی فرآیند آنها در بازرسی، توسط کمیته تشخیص صلاحیت اداره کل تعاون، کر و رفاه اجتماعی استان مربوطه برای پیمانکاران صادر می شود.
گواهی نامه تایید صلاحیت پیمانکاران ایمنی پیمانکاران گواهی نامه ای برای تمام پیمانکاران حقیقی و حقوقی می باشد و بر اساس الحاقیه بند ( ج) ماده (12) قانون برگزاری مناقصات مصوب هیات وزیران به تاریخ 5 دی ماه 1397 تمامی کارفرمایان الزام دارند قبل از هرگونه عقد قرارداد پیمانکاری با پیمانکاران خود این گواهی نامه را از ایشان درخواست نمایند و پیمانکاران موظف اند جهت شرکت در مناقصه، گواهی نامه مذکور را به کارفرمای مربوطه ارائه نمایند.

۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۵۶
تعداد بازدید : ۲۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید