۱ فروردین ۱۴۰۲

اجرای پروژه جایگزینی خطوط GRP به کربن استیل توسط شرکت جم صنعت‌کاران

اجرای پروژه جایگزینی خطوط GRP به کربن استیل توسط شرکت جم صنعت‌کاران
شرکت جم صنعت‌کاران اجرای پروژه جایگزینی خطوط آب کولینگ از GRP به کربن استیل را نهایی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت جم صنعت کاران ، اجرای پروژه جایگزینی خطوط آب کولینگ از GRP به کربن استیل با هدف کاهش خسارات به صورت جدی با پیشرفت 95 درصدی درحال اجرا است.

محسن آتش‌زمزم مدیر عامل شرکت جم صنعت‌کاران از پیشرفت 95 درصدی پروژه جایگزینی خطوط آب کولینگ از GRP به کربن استیل خبرداد و گفت: شکستگی مکرر خطوط کولینگ GRP یکی از مشکلات اساسی در مجتمع پتروشیمی جم همواره از سرویس خارج شدن واحدهای تولیدی و کاهش میزان تولید واحدهای مجتمع پتروشیمی را تهدید می‌کرد که به تبع آن خسارت قابل توجهی را به همراه داشت.

مدیر عامل شرکت جم صنعت‌کاران ادامه داد: پروژه جایگزینی خطوط آب کولینگ از GRP به کربن استیل به دلیل خطوط طولانی و حجم بالای عملیات، به عنوان چالشی بزرگ در سطح مجتمع پتروشیمی‌جم مطرح بود که با تصمیم‌ها و برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین شده اجرای این پروژه عظیم با هدف کاهش خسارات به دست توانمند متخصصان داخلی عملی شد.

به همین منظور در راستای تحقق اهداف پروژه، شرکت جم صنعت‌کاران به عنوان پیمانکار اصلی پروژه انتخاب و با بکارگیری نیروهای مجرب در حوزه‌های سیویل، پایپینگ، تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز این پروژه از بهمن ماه سال 96 آغاز شد.

آتش‌زمزم در بخش دیگریی از سخنان خود بیان داشت: با توجه به شرایط کنونی، روند اجرای این پروژه با چالش‌های طراحی، تامین متریال و پیچیدگی‌های اجرایی متعددی همراه بود که ضرورت در سرویس بودن واحدهای عملیاتی مجتمع و ملاحظات ایمنی از جمله اولویت‌های مجموعه مدیریت بود که با حداکثر پتانسیل اجرایی و غلبه بر چالش‌ها، محدودیت‌ها و برنامه‌زمان‌بندی مصوب، تاکنون پیشرفت پروژه به حدود 95 درصد رسید که با ادامه این روند، بهره‌برداری از خطوط جدید کولینگ تا پایان خرداد ماه سال جاری اجرایی می‌شود.

از اقدامات انجام شده در این پروژه می‌توان به عملیات اجرایی سیویل شامل خاکبرداری به حجم تقریبی 28000 مترمکعب، آرماتوربندی به مقدار 440 تن، قالب‌بندی 8000 مترمربع و بتن‌ریزی بالغ بر 5700 مترمکعب و عملیات اجرایی پایپینگ به مقدار بیش از 41000 اینچ قطر نام برد.

محسن آتش‌زمزم خاطرنشان کرد: با توجه به همگرایی و تعامل سازنده همه ارکان پروژه و تکیه بر توانمندی و مهارت مدیران و پرسنل شرکت جم صنعت‌کاران، این پروژه به الگویی شاخص در اجرای پروژه‌های راهبردی صنعت پتروشیمی کشور مبدل شود.

۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳
تعداد بازدید : ۴,۱۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید